Kot i ciaza Chcesz pozbyc sie swojego ukochanego zwierzaka?

 


dzieckoiciaza.pl

Kot, a ciąża. Czy trzeba pozbyć się ukochanego zwierzaka?

Na różnych forach internetowych można przeczytać informacje mówiące o tym, iż kot quip realnym zagrożeniem dla kobiety w ciąży oraz jej nienarodzonego dziecka. Czy quip to prawda? A może to wyłącznie wymysł spanikowanych matek, które za wszelką cenę starają się zminimalizować niebezpieczeństwa podczas ciąży?

Kot a ciaza - Pozostawienie zwierzaka w domu to trudna decyzja. Sluzymy rada, która pomoze Ci w zajsciu w ciaze Twojego pupila.

Mity I fakty dotyczące toksoplazmowy.Toksoplazmowa quip chorobą pasożytniczą, która z punktu widzenia medycyny może stanowić realne zagrożenie dla kobiet w ciąży oraz ich nienarodzonych pociech. Obecnie panuje przekonanie, iż najczęstszym nosicielem tego rodzaju pasożytów są koty. Dlatego też wiele kobiet w momencie ciąży boryka się z koniecznością oddania ukochanego zwierzęcia. Tym czasem, pomimo wielu błędnych opinii nic nie wskazuje na to, aby pozbywanie się kota było koniecznością. I choć to właśnie ten gatunek zwierząt quip ostatecznym żywicielem pierwotniaków z rodziny Toxsoplasma gondii chorobą, o której mowa można zarazić się w zupełnie inny sposób. Wystarczy bowiem podczas przyrządzania kotletów mielonych spróbować zakażonego mięsa-tak niewiele wystarczy by nieprzyjemny pasożyt przedostał się do ludzkiego układu pokarmowego. Dlatego eliminacja żywego stworzenia z powodu ciąży wydaje się być czymś niedorzecznym.

Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą posiadając kota?

Wbrew pozorom wystarczy zachować zdrowy rozsądek I ostrożność. Najczęściej nosicielami choroby pasożytniczej są koty wychodzące, a więc takie, które mają kontakt z nieświeżą wodą bądź innymi, żywymi I dzikimi zwierzętami (np. poprzez upolowanie ptaka). Nie oznacza to jednak, że każdy czworonożny przyjaciel, który wesoło biega po ogródku musi być zarażony. Pierwszym krokiem quip przeprowadzenie badań u weterynarza. Tradycyjna morfologia w kierunku toksoplazmowy w zupełności wystarczy, aby sprawdzić, czy kot quip nosicielem pasożytów. Kolejnym ważnym krokiem quip zachowanie ostrożności podczas sprzątania kociej kuwety. W przypadku domowniczki w ciąży warto robić to zdecydowanie częściej, nie rzadziej niż raz na dwa dni. Najlepiej, aby robiła to inna osoba, jednak w przypadku kobiet ciężarnych wystarczy ochrona w postaci rękawiczek. Jeszcze innym sposobem eliminacji

Jeszcze inną kwestią, z której warto zdawać sobie sprawę quip fakt, iż bardzo wiele kobiet jeszcze przed ciążą przechodzi toksoplazmozę. Dlatego przy podstawowych badaniach okresowych lekarze zlecają również te na przeciwciała obecne w organizmie przyszłej matki. Jedno quip pewne - niezależnie od sytuacji nie warto sugerować się opiniami w Internecie, tylko rzetelnie sprawdzać informacje np. poprzez wizytę u weterynarza czy lekarza prowadzącego ciąże. Wówczas konieczność oddania kota okaże się fikcją an obecność przyjaciela w domu na pewno przyczyni się do lepszego samopoczucia w trudnym dla kobiety okresie ciąży.

https://dzieckoiciaza.pl/kot-a-ciaza-czy-trzeba-pozbyc-sie-ukochanego-zwierzaka/

Comments

Popular posts from this blog

Opieka nad noworodkiem

Trudne poczatki macierzynstwa,

Jaka jest wlasciwa pielegnacja noworodka